Informatyka przemysłowa

Zajmujemy się szeroką gamą usług IT, integracji oprogramowania z systemami produkcyjnymi oraz tworzeniem autorskich rozwiązań dopasowanych do wymagań klienta. Poniżej znajduje się lista przykładowych aplikacji, które możemy zaoferować Państwa firmie. Jeśli jeszcze nie umieściliśmy tam pozycji Państwa interesującej, prosimy o kontakt w tej sprawie.

Oprogramowanie kontroli i sterowania maszyn

  • Wonderware InTouch
  • Gromadzenie danych o produkcji
  • Wykorzystanie baz dancych SQL Server
  • Integracja z panelami operatorskimi HMI

Migracje do najnowszych rozwiązań

  • Konwersje oprogramowania InTouch
  • Migracje sterowników PLC
  • Uaktualnianie systemów operacyjnych
  • Migracje baz danych

Oprogramowanie SCADA

Większość procesów technologicznych jest obecnie obserwowana przez pracowników dozoru aby utrzymać jak najwyższą wydajność produkcji. Do zdalnego odczytu danych i sterowania procesem wykorzystywane jest oprogramowanie SCADA (Supervisory Control And Data Aquisition). Dzięki temu narzędziu, technolog może na bieżąco śledzić stan produkcji oraz jej części składowe, ale także zarządzać urządzeniami znajdującymi się na linii produkcyjnej czy płynnie zmieniać nastawy parametrów krytycznych.


Korzystamy z rozwiązań firmy Wonderware

Monitoring maszyn i systemy MES

Oprócz sterowania maszynami, oferujemy także produkty przeznaczone do monitorowania całego parku maszynowego pod względem jakości, szybkości produkcji, dostępności maszyn. Tego typu kompleksowe rozwiązania pozwalają na mierzenie czasów przestojów maszyn, czasów pracy, występowania awarii i innych zdarzeń. Dostosowany do potrzeb klienta, system taki dostarcza wiele przydatnych informacji, które pomagają zoptymalizować proces produkcyjny a także szybko identyfikować jego słabe punkty. Dostarcza także narzędzi do oceny pracy poszczególnych maszyn i pracowników. Do wizualizacji rejestrowanych danych użytkownik otrzymuje pakiet gotowych raportów generowanych dynamicznie. Pozawala mu to na dobieranie pożądanych ram czasowych raportu, analizowanych maszyn, czy wybranych pracowników. System monitoringu maszyn może pracować również z systemami ERP, dzięki czemu dane z produkcji są w sposób automatyczny umieszczane w globalnej bazie danych zakładu produkcyjnego i mogą być poddawane dalszej obróbce.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą automatyków oraz robotyków zajmującą się wdrażaniem rozwiązań technologicznych w przemyśle. Nasza siedziba znajduje się w Krakowie, natomiast zasięg naszych działań obejmuje cały kraj. Jeżeli szukasz pomocy przy implementacji systemów sterowania, oprogramowania lub linii zrobotyzowanych, jesteśmy firmą, której szukasz! Zapraszamy do zakładki "Kontakt" w celu wysłania zapytania.