Systemy sterowania

Sterowanie maszyn i urządzeń

Opracowujemy systemy dla maszyn i urządzeń sterujących procesami przemysłowymi. Są to między innymi układy ze sterownikiem PLC, modułami komunikacji oraz interfejsem operatorskim, takim jak panel dotykowy.

Dla osiągnięcia najwyższego poziomu satysfakcji klienta, programujemy sterowniki w stałej konsultacji w zakresie działania sterowanej maszyny oraz optymalnego wykorzystania zasobów sprzętowych. Dzięki otwartości na sugestie klienta oraz jego pracowników możemy wydobyć o wiele więcej z maszyny niż tylko poprawną pracę. Są to przede wszystkim ergonomia użytkowania maszyny a także bezpieczeństwo operatorów podczas jej eksploatacji.

Systemy sterowania redundantne oraz rozproszone

Bazując na rozwiązaniach liderów technik sterowania, na życzenie klienta wdrażamy sterowniki PLC w konfiguracji redundantnej, czyli podwójnie bezpiecznej. Gdy jeden z nich przestanie poprawnie pracować, drugi przejmuje jego rolę na czas przywrócenia tego pierwszego do stanu sprzed awarii. Dane procesowe są rejestrowane na obu sterownikach jednocześnie, więc sterowanie jest przejmowane płynnie z jednego urządzenia na drugie i vice-versa.

Coraz szersze wykorzystanie sieci Ethernet prowadzi także do pożądanej integracji wielu urządzeń, takich jak sterowniki, panele HMI, mierniki, wagi, liczniki zlokalizowane w zakładzie produkcyjnym lub w obrębie jednej maszyny. Nasza grupa automatyków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i dostarcza rozwiązania pozwalające na efektywną wymianę danych między poszczególnymi punktami komunikacyjnymi. Sterownik bogaty w rozszerzony pakiet informacji z takich urządzeń może w jeszcze wydajniejszy sposób zarządzać pracą maszyny lub linii produkcyjnej.

Poza wykorzystaniem danych z poszczególnych urządzeń w celach wewnętrznych, znaczną rolę w podnoszeniu efektywności zakładu może także przynieść gromadzenie danych procesowych na komputerach zewnętrznych i ich późniejsza obróbka. Dane z produkcji mogą również zostać wykorzystane do monitorowania wydajności i dostępności poszczególnych maszyn w zakładzie produkcyjnym. Gotowe rozwiązania z zakresu MES oraz monitoringu pracy maszyn i pracowników dostarczamy w postaci pakietu systemu SCADA oraz raportowania, opisanego na stronie poświęconej wydziałowi IT, dostępnej tutaj.

 

Systemy napędowe oraz układy komunikacyjne

Posiadamy doświadczenie w zakresie automatyzacji systemów napędowych wyposażonych m.in. w układy z przemiennikami częstotliwości, modułami serwonapędów, wyspami elektrozaworowymi. Pracujemy także z napędami na czynnik gazowy lub ciekły. Sterowanie pneumatyczne układów wielosilnikowych nie jest dla nas tajemnicą. Pneumatyka ma też szerokie zastosowanie w robotyce. Nasz zespół z powodzeniem projektuje i wykonuje całe systemy na podstawie układów pneumatycznych z robotem.

 

Prefabrykacja szaf sterowniczych

Przed wykonywaniem prac wdrożeniowych tworzymy również projekty elektryczne budowanych maszyn oraz składamy dla nich szafy sterownicze.

Dzięki zbieranemu doświadczeniu, konstrukcje te są wydajne oraz pewne i bezpieczne w użyciu. Proces sterowania występuje poprzez manualną obsługę przycisków na szafie, zintegrowany panel dotykowy HMI lub oprogramowanie na komputerze roboczym znajdującym się w zakładzie produkcyjnym. Sterowanie zdalne jest bowiem coraz częściej zamawianą przez klientów opcją. Często szafa dostarcza również dodatkowe informacje operatorowi, poprzez wbudowane wyświetlacze połączone z urządzeniami znajdującymi się wewnątrz.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą automatyków oraz robotyków zajmującą się wdrażaniem rozwiązań technologicznych w przemyśle. Nasza siedziba znajduje się w Krakowie, natomiast zasięg naszych działań obejmuje cały kraj. Jeżeli szukasz pomocy przy implementacji systemów sterowania, oprogramowania lub linii zrobotyzowanych, jesteśmy firmą, której szukasz! Zapraszamy do zakładki "Kontakt" w celu wysłania zapytania.