Automatyka i budowa maszyn

Automatyka i budowa maszyn

Automatyka i budowa maszyn

Sterowanie maszyn i urządzeń

Nasza firma opracowuje innowacyjne systemy dla maszyn i urządzeń służących do sterowania procesami przemysłowymi. Oferujemy między innymi układy ze sterownikiem PLC, modułami komunikacji oraz interfejsem operatorskim, takim jak panel dotykowy.
Zależy nam na osiągnięciu najwyższego poziomu satysfakcji klienta, dlatego programujemy sterowniki w stałej konsultacji w zakresie działania sterowanej maszyny oraz optymalnego wykorzystania zasobów sprzętowych. Dzięki otwartości na sugestie klienta oraz jego pracowników możemy wydobyć z każdej maszyny o wiele więcej niż tylko poprawne działanie. Zdajemy sobie sprawę zarówno z Państwa celów biznesowych, jak i potencjalnych zagrożeń pracy w przemyśle, dlatego przygotowując nasze systemy sterowania produkcją, dbamy przede wszystkim o ergonomię użytkowania maszyny, a także bezpieczeństwo operatorów podczas jej eksploatacji.

Systemy sterowania redundantne oraz rozproszone

Bazując na rozwiązaniach liderów technik sterowania, na życzenie klienta wdrażamy sterowniki PLC w konfiguracji redundantnej, czyli podwójnie zabezpieczonej. Gdy jeden z nich przestanie poprawnie pracować, drugi przejmuje jego rolę na czas przywrócenia tego pierwszego do stanu sprzed awarii. Dane procesowe są rejestrowane na obu sterownikach jednocześnie, więc sterowanie jest przejmowane płynnie z jednego urządzenia na drugie i vice-versa. Wszystko po to, by nie dopuścić do przerw w produkcji i nie narazić klienta na niepotrzebne straty finansowe wynikające z awarii maszyny. Nasze systemy sterowania opracowane są z myślą o ewentualnych problemach, dlatego wdrażamy w nich rozwiązania, które pozwalają na ich redukcję.

Coraz szersze wykorzystanie sieci Ethernet prowadzi także do pożądanej integracji wielu urządzeń, takich jak sterowniki, panele HMI, mierniki, wagi, liczniki zlokalizowane w zakładzie produkcyjnym lub w obrębie jednej maszyny. W zakresie komunikacji przemysłowej nasza grupa automatyków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i dostarcza rozwiązania pozwalające na efektywną wymianę danych między poszczególnymi punktami komunikacyjnymi. Sterownik wzbogacony o rozszerzony pakiet informacji z takich urządzeń może w jeszcze wydajniejszy sposób zarządzać pracą maszyny lub linii produkcyjnej. Dzięki temu cały proces przebiega sprawniej i bez zakłóceń.

Poza wykorzystaniem danych z poszczególnych urządzeń w celach wewnętrznych, znaczną rolę w podnoszeniu efektywności zakładu może także przynieść gromadzenie danych procesowych na komputerach zewnętrznych i ich późniejsza obróbka. Dane z produkcji mogą również zostać wykorzystane do monitorowania wydajności i dostępności poszczególnych maszyn w zakładzie produkcyjnym. Gotowe rozwiązania z zakresu MES oraz monitoringu pracy maszyn i pracowników dostarczamy w postaci pakietu systemu SCADA oraz raportowania, opisanego na stronie poświęconej wydziałowi IT, dostępnej tutaj.

Układy napędowe oraz układy komunikacyjne

Posiadamy doświadczenie w zakresie automatyzacji systemów napędowych wyposażonych m.in. w układy z przemiennikami częstotliwości, modułami serwonapędów, wyspami elektrozaworowymi. Pracujemy także z napędami na czynnik gazowy lub ciekły. Sterowanie pneumatyczne układów wielosilnikowych również nie jest dla nas tajemnicą. Zdając sobie sprawę z szerokiego zastosowania pneumatyki w robotyce, nasz zespół z powodzeniem projektuje i wykonuje całe systemy na podstawie układów pneumatycznych z robotem.

Prefabrykacja szaf sterowniczych

Przed wykonywaniem prac wdrożeniowych tworzymy również projekty elektryczne budowanych maszyn oraz składamy dla nich szafy sterownicze. Dzięki imponującemu doświadczeniu członków naszego zespołu konstrukcje te są wydajne oraz pewne i bezpieczne w użyciu. Proces sterowania następuje poprzez manualną obsługę przycisków na szafie, zintegrowany panel dotykowy HMI lub specjalne oprogramowanie na komputerze roboczym znajdującym się w zakładzie produkcyjnym. Sterowanie zdalne jest bowiem coraz częściej zamawianą przez klientów opcją jako szczególnie komfortowe i praktyczne rozwiązanie. Często szafa dostarcza również dodatkowych informacji operatorowi, poprzez wbudowane wyświetlacze połączone z urządzeniami znajdującymi się wewnątrz.


Created by Midero