Migracja do RX3i oraz InTouch 2014 R2

Migracja PLC i SCADA w Hucie Szkła Jasło pozwoliła zakładowi produkcji stanąć na wyższym poziomie stabilności i funkcjonalności systemu sterowania linią zestawiarni, a także pozyskiwać dane w nowoczesnym oprogramowaniu SCADA InTouch 2014 R2. Firma ACaRS Sp. z o.o. realizowała tam pakiet prac związanych z  aktualizacją wizualizacji SCADA do najnowszej wersji Wonderware InTouch.

Migracja sterownika PLC

W hucie szkła, nadszedł czas na wymianę zasłużonego, po dekadach świetności, sterownika PLC marki GE 90-30 na linii naważania surowców. Dzięki temu rozwiązaniu proces ten jest przeprowadzany szybciej, dokładniej i został dostosowany do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Sterownik został wymieniony na najnowsze rozwiązanie firmy GE RX3i.

Korzyści dla klienta:

  • bezpieczna migracja sterownika PLC bez utraty funkcjonalności
  • dostosowanie nastaw i sposobu działania do aktualnych wymagań klienta
  • utrata potencjalnych problemów w razie błędów przestarzałego sprzętu w przyszłości

Migracja wizualizacji SCADA

Oprócz wymiany sterownika, także na wizualizację graficzną procesu czas nadszedł. I tak właśnie ze starej wersji InTouch’a przeszliśmy do najnowszej w tym czasie 2014 R2, umożliwiając zastosowanie najświeższych rozwiązań producenta ze stajni producenta oprogramowania, Wonderware. Migracja, tak jak w przypadku sterownika PLC, operała się na całkowitym bezpieczeństwie danych archiwalnych i możliwością ich wykorzystania dalej po przeprowadzonej aktualizacji oprogramowania.

Korzyści dla klienta:

  • migracja wizualizacji SCADA bez utraty danych
  • poszerzenie listy funkcjonalności graficznych wizualizacji
  • stabilność działania oraz aktywne wsparcie techniczne ze strony dystrybutora

Created by Midero