Zrobotyzowana obsługa lakierni proszkowej

Opis projektu

Zrobotyzowana obsługa lakierni proszkowej, to projekt który firma ACaRS realizowała w zakresie: programowania robota Kawasaki ZX165U, dodatkowego napędu na torze jezdnym, na którym zamocowany jest robot, wykonaniem integracji elektrycznej oraz programistycznej z układem sterowania systemu transportującego bramy do lakierni proszkowej oraz pakietem prac monterskich i mechanicznych.

Założenia oraz ich realizacja

Zadaniem robota w aplikacji jest pobieranie niepomalowanych bram z transportera za pomocą powierzchniowych chwytaków podciśnieniowych, następnie odwieszanie ich na haki trawersy transportującej bramy do lakierni proszkowej. Na trawersie w każdym cyklu jej przemieszczenia znajdują się bramy, które wracają z lakierni, a robot ma za zadanie zdjąć je z haków i odłożyć na transporter odbiorczy.

Film przedstawiający pracę robota w stanowisku

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą automatyków oraz robotyków zajmującą się wdrażaniem rozwiązań technologicznych w przemyśle. Nasza siedziba znajduje się w Krakowie, natomiast zasięg naszych działań obejmuje cały kraj. Jeżeli szukasz pomocy przy implementacji systemów sterowania, oprogramowania lub linii zrobotyzowanych, jesteśmy firmą, której szukasz! Zapraszamy do zakładki "Kontakt" w celu wysłania zapytania.