Zrobotyzowane stanowisko do obsługi prasy mimośrodowej

Opis projektu

Zrobotyzowane stanowisko do obsługi prasy mimośrodowej, to projekt zrealizowany w całości przez ACaRS Sp. z o.o. w firmie zajmującej się produkcją piast krążnika oraz innych detali wchodzących w skład krążników do taśmociągów. W zakresie budowy stanowiska wykonano:

  • modernizację układu sterowania prasy mimośrodowej z napędem elektrycznym i sprzęgłem pneumatycznym ZTS LE160C,
  • system transportu detali (wytłoczek) z prasy transferowej do stanowiska zrobotyzowanego,
  • integrację robota Kawasaki RS005L do obsługi prasy mimośrodowej ZTS LE160C.

Założenia oraz ich realizacja

Założenia jakie zostały postawione firmie ACaRS przez klienta na początku projektu to:

  • eliminacja operatora ze strefy pracy niebezpiecznej - wkładanie i wyciąganie wyrobu na matrycę prasy,
  • zwiększenie wydajności produkcji poprzez minimalizację czasu cyklu włożenia i odebrania detalu z prasy.

Postawione kryterium sukcesu udało się zrealizować pomyślnie. Poprzez zastosowanie mechanizmu pozycjonowania detalu w miejscu pobierania przez robota, zaprojektowaniu dwugłowicowego chwytaka panumatycznego oraz optymalizacji trajektorii ruchu robota przy użyciu symulatora K-ROSET udało nam się osiągnać czas cyklu na poziomie 2 [s].

Film przedstawiający pracę robota w stanowisku

Projekt został ukończony z pełnym powodzeniem. Robotyzacja oraz modernizacje maszyn w stanowisku umożliwiły osiągniecie dziennej produkcji wyrobu na poziomie 14000 [szt]. Wspólnie z firmą ACaRS klient planuje robotyzację kolejnych stanowisk.

Polecam serdecznie firmę ACaRS. Współpraca z nimi to rzetelna wymiana informacji oraz niezawodność przeprowadzaonych przez nich aplikacji. Moja firma zrobiła wielki krok naprzód dzięki temu rozwiązaniu.

właściciel

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą automatyków oraz robotyków zajmującą się wdrażaniem rozwiązań technologicznych w przemyśle. Nasza siedziba znajduje się w Krakowie, natomiast zasięg naszych działań obejmuje cały kraj. Jeżeli szukasz pomocy przy implementacji systemów sterowania, oprogramowania lub linii zrobotyzowanych, jesteśmy firmą, której szukasz! Zapraszamy do zakładki "Kontakt" w celu wysłania zapytania.