Zrobotyzowane stanowisko do obsługi wtryskarki w środowisku Clean Room ISO5

Opis wdrożenia

Jest to aplikacja dla klienta z branży farmaceutycznej. Produkcja przyrządu używanego w farmacji. Aplikacja wykonana w standardzie Clean Room klasa czystości ISO5 wg ISO 14644-1. Robot farmaceutyczny Kawasaki zintegrowany w wtryskarką Arburg. Wszystkie elementy stanowiska wykonane ze stali kwasoodpornej 316L oraz komponentów z certyfikatem zgodności z ISO5. Wtryskarka wyposażona została w formy jednogniazdowe. Głównymi wyzwaniami w projekcie był nacisk na jakość produktu i precyzję odebrania detali z formy i odłożenia ich w miejsce docelowe.

Zakres wdrożenia:

  • robot farmaceutyczny Kawasaki MC004N,
  • chwytaki do trzech typów detali (chwytak szczękowy, ssawki podciśnieniowe),
  • konstrukcja nośna,
  • szafa sterownicza ze stali kwasoodpornej (monoblok). Sterownik robota zamknięty w szafie, wszystkie kable wyprowadzone poprzez złącza Harting – możliwość szybkiego rozłaczenia stanowiska,
  • pneumatyka,
  • programowa i elektryczna integracja z wtryskarką – Euromap67, włącznie z obsługą błędów wtryskarki (odkładanie NOK). 

Film przedstawiający pracę robota w stanowisku

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą automatyków oraz robotyków zajmującą się wdrażaniem rozwiązań technologicznych w przemyśle. Nasza siedziba znajduje się w Krakowie, natomiast zasięg naszych działań obejmuje cały kraj. Jeżeli szukasz pomocy przy implementacji systemów sterowania, oprogramowania lub linii zrobotyzowanych, jesteśmy firmą, której szukasz! Zapraszamy do zakładki "Kontakt" w celu wysłania zapytania.