Zrobotyzowane stanowisko do spawania zbiorników ciśnieniowych w zakładzie POLMO S.A.

 Zrobotyzowane stanowisko do spawania zbiorników ciśnieniowych w POLMO S.A., firma ACaRS realizowała pakiet prac jako podwykonaca firmy ASTOR. W zakres czynności wykonanych przy stanowisku wchodziły:
  • programowanie robotów Kawasaki, w tym: 2 roboty spawające, 2 roboty przenoszące detale, 1 robot do czyszczenia spoin,
  • ustawienie parametrów spawania metodą MAG zgodnie z najwyższą klasą jakości spoin - B,
  • prace programistyczne - sterownik PLC,
  • prace programistyczne - system SCADA,
  • wykonanie systemu raportowania z produkcji.

Opis stanowiska

Linia produkcyjna służy do spawania zbiorników ciśnieniowych. W procesie produkcji roboty pobierają elementy składowe zbiornika, następnie realizują proces spawania wzdłużnego płaszcza, obwodowego dennic oraz króćców do dennic i płaszcza. Proces spawania zrealizowano w oparciu o źródła prądu oraz pakiet spawalniczy firmy FRONIUS. Po zakończeniu spawania robot odkłada zbiornik na transporter, który przemieszcza zbiornik do stanowiska czyszczenia. Tam robot wyposażony w szlifierkę pneumatyczną czyści spoiny z odprysków i nagarów powstałych w procesie spawania.

List referencyjny

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą automatyków oraz robotyków zajmującą się wdrażaniem rozwiązań technologicznych w przemyśle. Nasza siedziba znajduje się w Krakowie, natomiast zasięg naszych działań obejmuje cały kraj. Jeżeli szukasz pomocy przy implementacji systemów sterowania, oprogramowania lub linii zrobotyzowanych, jesteśmy firmą, której szukasz! Zapraszamy do zakładki "Kontakt" w celu wysłania zapytania.